Autentificare




Apasă aici dacă ai uitat parola!

Resetare parola


Completează adresa de email,
apasă butonul Trimite și
vei primi un link de acces pentru modificarea parolei.


« Înapoi la formularul de autentificare.

Premianți

Câștigători editia 2015-2016

Judet Localitate Nume unitate de învățământ Profesor coordonator Premiu
Alba Stremt Școala Gimnazială Violeta Nadia Bîrgoz Cea mai activă Patrulă
Alba Iulia Școala Gimnazială „Ion Agârbiceanu” Nicoleta Mîndroc Cea mai mare cantitate de baterii
Arad Arad Colegiul Tehnic de Construcții și Protecția Mediului Snejana Denisa Rus Cea mai activă Patrulă
Arad Colegiul Tehnologic de Industrie Alimentară Mihaela Sabina Funar Cea mai mare cantitate de baterii
Argeș Slătioarele Școala Gimnazială Adriana Efrim Cea mai activă Patrulă
Curtea de Argeș Școala Gimnazială „Basarab I” Anca Popescu Cea mai mare cantitate de baterii
Bacău Șerbești Școala Primară Șerbești Cătălina Costea Cea mai activă Patrulă
Onești Școala Gimnazială „Emil Racoviță” Liliana Purice Cea mai mare cantitate de baterii
Bihor Poiana Școala Primară nr. 2 Lavinia Maria Stretea Cea mai activă Patrulă
Curtuișeni Școala Gimnazială „Dr. Balasi Jozsef” Felicia-Laura Czintos Cea mai mare cantitate de baterii
Bistrița Năsăud Bistrița Centrul Școlar de Educație Incluzivă nr.1 Teodora Popescu Cea mai activă Patrulă
Bistrița Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Alincuța Preda Cea mai mare cantitate de baterii
Botoșani Dorohoi Liceul ”Regina Maria” Aurica Borșan Cea mai activă Patrulă
Botoșani Școala Gimnazială nr. 7 Georgeta Oniciuc Cea mai mare cantitate de baterii
Brăila Brăila Grădinița cu Program Prelungit nr. 37 ”Dumbrava Minunată” Doina Jălăveanu Cea mai activă Patrulă
Tudor Vladimirescu Școala Gimnazială „Aurel Horneț” Neti Spătărescu Cea mai mare cantitate de baterii
Brașov Brașov Şcoala Gimnazială nr. 1 Maria Sandu Cea mai activă Patrulă
Brașov Şcoala Gimnazială nr. 25 Liana Viorica Cristea Cea mai mare cantitate de baterii
București Sector 5 Școala Gimnazială ”Mircea Sântimbreanu” Victoria Păduraru Cea mai activă Patrulă
Sector 1 Școala Gimnazială nr. 7 Iuliana Tudor Cea mai activă Patrulă
Sector 2 Școala Gimnazială nr. 62 Ilona Mihaela Lepuș Cea mai activă Patrulă
Sector 4 Colegiul Național ”Mihai Eminescu” Teodora Badea Cea mai mare cantitate de baterii
Sector 5 Liceul Teoretic „Ștefan Odobleja” Raluca Mocanu Cea mai mare cantitate de baterii
Sector 3 Școala Gimnazială nr. 80 Elena Dobre Cea mai mare cantitate de baterii
Buzău Râmnicelu Școala Gimnazială Elena Riba Cea mai activă Patrulă
Buzău Liceul de Arte „Margareta Sterian” Daniela Georgeta Coman Cea mai mare cantitate de baterii
Călărași Mânăstirea Liceul Tehnologic „Matei Basarab” Ioana Mladin Cea mai activă Patrulă
Valea Argovei Școala Gimnazială nr. 1 Ioana Cristina Roșu Cea mai mare cantitate de baterii
Caraș Severin Măureni Școala Gimnazială Gheorghe Daniel Lascu Cea mai activă Patrulă
Reșița Grădinița cu Program Prelungit ”Riki-Priki” Anca Bejenariu Cea mai mare cantitate de baterii
Cluj Băișoara Școala Gimnazială „Mircea Luca” Lucreția Presecan Cea mai activă Patrulă
Cluj-Napoca Colegiul Național ”Emil Racoviță” Ariana Stanca Văcărețu Cea mai mare cantitate de baterii
Constanța Medgidia Școala Gimnazială „Constantin Brâncuși” Rodica Cristina Toader Cea mai activă Patrulă
Constanța Școala Gimnazială nr.17 ”Ion Minulescu” Mirela Calpacenco Cea mai mare cantitate de baterii
Covasna Sfântu Gheorghe Grădinița cu Program Prelungit ”Guliver” Eniko Imreh Cea mai activă Patrulă
Târgu Secuiesc Școala Gimnazială „Molnar Jozsias” Eva Kelemen Cea mai mare cantitate de baterii
Dâmbovița Târgoviște Școala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” Mihaela Georgescu Cea mai activă Patrulă
Târgoviște Grădinița nr.7 Elena Asandei Cea mai mare cantitate de baterii
Dolj Craiova Liceul Teoretic „Henri Coandă” Oana- Roxana Costache Cea mai activă Patrulă
Craiova Școala Gimnazială Particulară „Ethos” Carmen Hord Cea mai mare cantitate de baterii
Galați Galați Școala Gimnazială nr. 29 Andreea Mădălina Sia Cea mai activă Patrulă
Galați Colegiul Național „Mihail Kogălniceanu” Mariana Ganea Cea mai mare cantitate de baterii
Giurgiu Giurgiu Școala Gimnazială „Academician Marin Voiculescu” Lucica Ivan Cea mai activă Patrulă
Giurgiu Liceul Tehnologic ”Miron Nicolescu” Petronela Viorica Stoian Cea mai mare cantitate de baterii
Gorj Motru Colegiul Tehnic Daniela Ardeiu Cea mai activă Patrulă
Târgu Jiu Palatul Copiilor Florin Arpezeanu Cea mai mare cantitate de baterii
Harghita Gheorgheni Școala Gimnazială „Kos Karoly” Erika Pop Cea mai activă Patrulă
Odorheiu Secuiesc Școala Gimnazială „Bethlen Gábor” Hajnalka Kertesz Cea mai mare cantitate de baterii
Hunedoara Sarmizegetusa Școala Gimnazială Argentina Loredana Tonca Cea mai activă Patrulă
Deva Colegiul Tehnic Energetic „Dragomir Hurmuzescu” Monika Hompot Cea mai mare cantitate de baterii
Ialomița Jilavele Școala Gimnazială Iuliana Simona Stanimir Cea mai activă Patrulă
Slobozia Școala Gimnazială „Sf. Andrei” Voica Tache Cea mai mare cantitate de baterii
Iași Aroneanu Școala Gimnazială „Aron Vodă” Maricela Tăbăcaru Cea mai activă Patrulă
Pașcani Școala Gimnazială ”Iordache Cantacuzino” Angela Rotaru Cea mai mare cantitate de baterii
Ilfov Buftea Liceul Tehnologic „Dumitru Dumitrescu” Florica Gorgan Cea mai activă Patrulă
Măgurele Liceul Teoretic „Horia Hulubei” Felicia Tudor Cea mai mare cantitate de baterii
Maramureș Baia Mare Liceul de Arte Cristina Walter Cea mai activă Patrulă
Baia Mare Colegiul Tehnic „C.D.Nenițescu” Nicoleta Ana Chendea Cea mai mare cantitate de baterii
Mehedinți Corlățel Școala Gimnazială Narcisa Mirabela Ganțolea Cea mai activă Patrulă
Vlădaia Școala Gimnazială „Preda Buzescu” Mirel Fănel Răveanu Cea mai mare cantitate de baterii
Mureș Reghin Școala Gimnazială „Alexandru Ceaușianu” Iozsef Denes Cea mai activă Patrulă
Miercurea Nirajului Liceul Teoretic „Bocskai Istvan” Judit Csiki Cea mai mare cantitate de baterii
Neamț Borlești Școala Gimnazială Borlești Structura ”Ștefan cel Mare” Măstăcan Daniela Nica Cea mai activă Patrulă
Negrești Școala Gimnazială „Dumitru Almaș” Elena Lămâița Vădureanu Cea mai mare cantitate de baterii
Olt Caracal Grădinița cu Program Normal nr. 3 Marioara Ruja Cea mai activă Patrulă
Caracal Grădinița cu Program Prelungit nr. 4 Maria Diana Epure Cea mai mare cantitate de baterii
Prahova Ploiești Școala Gimnazială „George Emil Palade” Mihaela Tudor Cea mai activă Patrulă
Mizil Școala Gimnazială „Sf. Maria” Carmen Elena Vrânceanu Cea mai mare cantitate de baterii
Sălaj Cehu Silvaniei Grădinița cu Program Prelungit „Piticot” Lorena Crăciun Cea mai activă Patrulă
Stîrciu Școala Gimnazială Ana Nicorici Cea mai mare cantitate de baterii
Satu Mare Carei Școala Gimnazială ”Vasile Lucaciu” Nicoleta Popa Cea mai activă Patrulă
Satu Mare Școala Gimnazială ”Bălcescu Petöfi” Maria Donuțiu Cea mai mare cantitate de baterii
Sibiu Tălmăcel Școala Gimnazială Marioara Stroia Cea mai activă Patrulă
Nochrich Școala Gimnazială Alemănuța Toader Cea mai mare cantitate de baterii
Suceava Verești Școala Gimnazială Nicoletta Cătălina Bejinariu Cea mai activă Patrulă
Cîrlibaba Școala Gimnazială „Ștefan cel Mare” Felicia Chișcari Cea mai mare cantitate de baterii
Teleorman Roșiorii de Vede Liceul Tehnologic „Virgil Madgearu” Ileana Neciu Cea mai activă Patrulă
Alexandria Liceul Tehnologic nr. 1 Florica Boia Cea mai mare cantitate de baterii
Timiș Timișoara Liceul Teoretic ”Nikolaus Lenau” Liana Budure Cea mai activă Patrulă
Timișoara Școala Gimnazială nr. 2 Lavinia Dorina Adam Cea mai mare cantitate de baterii
Tulcea Jijila Școala Gimnazială Liliana Neagu Cea mai activă Patrulă
Tulcea Școala Gimnazială „Ion Luca Caragiale” Liliana Fediuc Cea mai mare cantitate de baterii
Vâlcea Fârtătești Școala Gimnazială Dozești Daniela-Eugenia Dinu Cea mai activă Patrulă
Ștefănești Școala Gimnazială „Teodor Bălășel” Melania Zamfir Cea mai mare cantitate de baterii
Vaslui Vaslui Grădinița cu Program Prelungit nr. 19 Dorinela Turbatu Cea mai activă Patrulă
Bârlad Școala Gimnazială „Episcop Iacov Antonovici” Gabriela Guzgan Cea mai mare cantitate de baterii
Vrancea Panciu Liceul Teoretic „Ioan Slavici” Liliana Popa Cea mai activă Patrulă
Golești Școala Gimnazială Paula Miron Cea mai mare cantitate de baterii

Câștigători ediția 2014 – 2015

Judet Localitate Nume unitate de învățământ Profesor coordonator Premiu
Alba Alba Iulia Grădinița cu Program Prelungit nr. 12 Suciu Veronica Cea mai activă Patrulă
Câmpeni Școala Gimnazială Câmpeni Boncuțiu Simona Cea mai mare cantitate de baterii
Arad Arad Liceul Tehnologic ,,Iuliu Moldovan” Hojda Vasile Cea mai activă Patrulă
Arad Colegiul Tehnologic de Industrie Alimentara Funar Mihaela Sabina Cea mai mare cantitate de baterii
Argeș Pitești Colegiul Tehnic ,,Armand Călinescu” Cristescu Cristi Constantin Cea mai activă Patrulă
Pitești Grădinița cu Program Normal nr.9 Tița Elena Cea mai mare cantitate de baterii
Bacău Bacău Școala Gimnazială „Mihai Drăgan” Munteanu Sevastiana Cea mai activă Patrulă
Bacău Liceul Tehnologic „Petru Rareș” Gutunoi Sorin Cea mai mare cantitate de baterii
Bihor Oradea Grădinița cu Program Prelungit nr.28 Indrie Elena Cea mai activă Patrulă
Curtuișeni Școala Gimnazială „Dr. Balasi Jozsef” Czintos Felicia-Laura Cea mai mare cantitate de baterii
Bistrița Năsaud Bistrița Centrul Școlar de Educație Incluzivă nr.1 Popescu Teodora Cea mai activă Patrulă
Vermeș Școala Gimnazială Vermeș Iliuță Ana Maria Cea mai mare cantitate de baterii
Botoșani Dorohoi Liceul ,,Regina Maria” Borșan Aurica Cea mai activă Patrulă
Dorohoi Liceul Tehnologic Special ,,Ion Pillat” Chițac Iulia Cea mai mare cantitate de baterii
Brăila Brăila Grădinița nr. 7 ,,Lizuca” Sîrbu Carmen Veronica Cea mai activă Patrulă
Brăila Grădinița cu Program Prelungit nr. 37 ,,Dumbrava Minunată” Jălăveanu Doina Cea mai mare cantitate de baterii
Brașov Brașov Școala Gimnazială nr. 6 ,, Iacob Mureșianu” Solca Rodica Cea mai activă Patrulă
Brașov Şcoala Gimnazială nr. 1 Sandu Maria Cea mai mare cantitate de baterii
București Sector 5 Școala Gimnazială ,, Mircea Sântimbreanu” Păduraru Victoria Cea mai activă Patrulă
Sector 1 Școala Gimnazială nr. 7 Tudor Iuliana Cea mai activă Patrulă
Sector 2 Școala Gimnazială nr. 62 Lepuș Ilona Mihaela Cea mai activă Patrulă
Sector 2 Școala Centrală Popescu Dorela Cea mai mare cantitate de baterii
Sector 6 Școala Gimnazială ,, Sfinții Constantin și Elena „ Nedelcu Violeta Cea mai mare cantitate de baterii
Sector 4 Colegiul Național ,,Mihai Eminescu „ Badea Teodora Cea mai mare cantitate de baterii
Buzău Nehoiu Liceul Teoretic ,,Nicolae Iorga „ Filip Daniela Cea mai activă Patrulă
Basca Chiojdului Școala Gimnazială Basca Chiojdului Onica Mihaela Cea mai mare cantitate de baterii
Călărași Fundeni Școala Gimnazială nr.1 Grigore Elena Cea mai activă Patrulă
Ulmeni Școala Gimnazială ,, Grigore Moisil „ Rusu Georgeta Cea mai mare cantitate de baterii
Caraș Severin Măureni Școala Gimnazială Măureni Lascu Gheorghe Daniel Cea mai activă Patrulă
Resița Grădinița cu Program Prelungit ,,Riki-Priki” Bejenariu Anca Cea mai mare cantitate de baterii
Cluj Băișoara Școala Gimnazială Băișoara Presecan Lucreția Cea mai activă Patrulă
Cluj-Napoca Colegiul Național ,,Emil Racoviță” Văcărețu Ariana Stanca Cea mai mare cantitate de baterii
Constanța Constanța Grădinița cu Program Prelungit nr.33 Mereuță Adriana Cea mai activă Patrulă
Constanța Școala Gimnazială nr.17 ,, Ion Minulescu” Calpacenco Mirela Cea mai mare cantitate de baterii
Covasna Sfântu Gheorghe Grădinița cu Program Prelungit ,,Pinocchio” Dodan Cornelia Cea mai activă Patrulă
Târgu Secuiesc Grădinița cu Program Prelungit ,, Csipkerozsika „ Gaspar Edit Cea mai mare cantitate de baterii
Dâmbovița Suduleni-Voinești Școala Gimnazială Suduleni-Voinești Iurea Ionuț Cea mai activă Patrulă
Târgoviște Grădinița nr.7 Asandei Elena Cea mai mare cantitate de baterii
Dolj Craiova Colegiul Național ,, Frații Buzești” Costache Oana Roxana Cea mai activă Patrulă
Craiova Liceul de Arte ,, Marin Sorescu „ Dincă Monica Cea mai mare cantitate de baterii
Galati Galati Școala Gimnazială nr.33 Enciu Cateluța Cea mai activă Patrulă
Galati Școala Gimnazială nr.20 Frunză Florentina Cea mai mare cantitate de baterii
Giurgiu Giurgiu Liceul Tehnologic ,,Miron Nicolescu „ Stoian Petronela Viorica Cea mai activă Patrulă
Gorj Bustuchin Liceul Tehnologic Bustuchin Spiridon Vasile Irinel Cea mai activă Patrulă
Roșia de Amaradia Liceul Tehnologic Roșia de Amaradia Dinei Petre Cea mai mare cantitate de baterii
Harghita Toplița Liceul Teoretic ,,O. C. Tăslăuanu „ Harpa Maria Cristina Cea mai activă Patrulă
Odorheiu Secuiesc Școala Gimnazială « Bethlen Gábor Kertesz Hajnalka Cea mai mare cantitate de baterii
Hunedoara Hunedoara Grădinița « Zori de Zi Munteanu Elena Luminița Cea mai activă Patrulă
Petrila Grădinița cu Program Normal nr.2 Cheptea Liana Cea mai mare cantitate de baterii
Ialomița Amara Școala Gimnazială ,,George Vâlsan” Buzoeanu Cristina Cea mai activă Patrulă
Slobozia Liceul Tehnologic ,,Alexandru Ioan Cuza” Gugiu Elena Cea mai mare cantitate de baterii
Iași Glodenii-Gîndului Școala Gimnazială Glodenii-Gîndului Simion Cristina Mihaela Cea mai activă Patrulă
Iași Școala Gimnazială ,, Titu Maiorescu” Dabija Marlena Cea mai mare cantitate de baterii
Ilfov Clinceni Liceul Sportiv cu Clasele I-XII Radulescu Ioana Nicoleta Cea mai activă Patrulă
Voluntari Școala Gimnazială nr. 1 Chelaru Valentina Cea mai mare cantitate de baterii
Maramureș Șeini Liceul Tehnologic Agricol ,, Alexiu Berinde” Kadar Ioana Gabriela Cea mai activă Patrulă
Târgu Lăpuș Liceul Tehnologic ,,Grigore C. Moisil” Vele Rodica Cea mai mare cantitate de baterii
Mehedinți Drobeta Turnu Severin Școala Gimnazială nr. 5 Pit-Rada Marica Cea mai activă Patrulă
Corlățel Școala Gimnazială Corlățel Narcisa Mirabela Ganțolea Cea mai mare cantitate de baterii
Mureș Târnăveni Liceul Teoretic ,,Andrei Bârseanu” Stoica Emilia Cea mai activă Patrulă
Târnăveni Școala Gimnazială ,, Avram Iancu” Ghira Sanda Cea mai mare cantitate de baterii
Neamț Roman Colegiul Tehnic ,,Petru Poni” Dumitru Iulia Cea mai activă Patrulă
Roman Liceul Tehnologic ,,Vasile Sav „ Lăcrămioara Ploșniță Cea mai mare cantitate de baterii
Olt Caracal Grădinița cu Program Normal nr. 3 Ruja Marioara Cea mai activă Patrulă
Slatina Școala Gimnazială ,, Vlaicu Vodă” Zamfir Ana Alina Cea mai mare cantitate de baterii
Prahova Mizil Școala Gimnazială nr. 1 Alexandrescu Cătălina Cea mai activă Patrulă
Ploiești Grădinița cu Program Prelungit nr.23 Grecu Alexandra Cea mai mare cantitate de baterii
Sălaj Cehu Silvaniei Școala Gimnazială ,,Gyulaffy Laszlo” Luminița Mureșan Cea mai activă Patrulă
Șimleu Silvaniei Grădinița cu Program Prelungit nr.2 Balog Alina Ramona Cea mai mare cantitate de baterii
Satu Mare Sanislău Școala Gimnazială ,,Gheorghe Bulgăr” Engsli Helga Cea mai activă Patrulă
Satu Mare Școala Gimnazială ,,Bălcescu Petofi” Donuțiu Maria Cea mai mare cantitate de baterii
Sibiu Sibiu Școala Gimnazială nr. 4 Tatu Adriana Cea mai activă Patrulă
Șura Mică Școala Gimnazială Șura Mică Dagomir Adela-Octavia Cea mai mare cantitate de baterii
Suceava Ipotești Școala Gimnazială Ipotești Luchian Liviu Cea mai activă Patrulă
Vatra Dornei Școala Gimnazială nr. 2 Todașcă Ionela-Loredana Cea mai mare cantitate de baterii
Teleorman Alexandria Liceul Tehnologic nr.1 Boia Florica Cea mai activă Patrulă
Perețu Școala Gimnazială ,,Grigore Dimitrie Ghica” Dincă Sonia Cea mai mare cantitate de baterii
Timiș Timisoara Liceul Teoretic ,,Nicolaus Lenau” Budure Liana Cea mai activă Patrulă
Timisoara Școala Gimnazială nr. 2 Adam Lavinia Dorina Cea mai mare cantitate de baterii
Tulcea Tulcea Școala Gimnazială ,,Ion Luca Caragiale” Fediuc Liliana Cea mai activă Patrulă
Jijila Școala Gimnazială Neagu Liliana Cea mai mare cantitate de baterii
Vâlcea Ștefănești Școala Gimnazială ,,Teodor Bălășel” Zamfir Melania Cea mai activă Patrulă
Berbești Liceul ,,Preda Buzescu” Cebotari Liliana Cea mai mare cantitate de baterii
Vaslui Vaslui Grădinița cu Program Prelungit nr. 15 Păduraru Aurelia Cea mai activă Patrulă
Vaslui Grădinița cu Program Prelungit nr. 3 Mihu Marina Cea mai mare cantitate de baterii
Vrancea Homocea Școala Gimnazială Homocea Neagu Maria-Adina Cea mai activă Patrulă
Focșani Școala Gimnazială ,,Ion Basgan” Ion Nicoleta Cea mai mare cantitate de baterii

Câștigători ediția 2013 – 2014

Judet Localitate Nume unitate de învățământ Profesor coordonator Premiu
Alba Vințu de Jos Grădinița cu Program Normal Vințu de Jos Mihaela Maria Rotaru Cea mai activă patrulă
Alba Grădinița cu Program Prelungit nr 12 Veronica Suciu Finalist – Cea mai activă patrulă
Arad Arad Liceul Tehnologic “Iuliu Moldovan”Arad Vasile Hojda Cea mai activă patrulă
Pecica Liceul Teoretic „Gheorghe Lazăr” Elisabeta Maria Andronie Finalist – Cea mai activă patrulă
Argeș Curtea de Argeș Școala Gimnazială „Basarab I” Anca Popescu Cea mai activă patrulă
Domnești Liceul Tehnologic „Petre Ionescu – Muscel” Mihai Grigore Finalist – Cea mai activă patrulă
Bacău Bacău Școala Gimnazială „Miron Costin” Liliana Olariu Cea mai activă patrulă
Bacău Grădinița nr 26 (structură a Școlii Gimnaziale Al. Ioan Cuza) Iustina Boamba Finalist – Cea mai activă patrulă
Bihor Oradea Grădinița cu Program Prelungit nr 30 „Mugurel” Ruja Lenuța Cea mai activă patrulă
Popești Liceul Tehnologic nr 1 Ioan Giarca Finalist – Cea mai activă patrulă
Bistrița Năsăud Bistrița Centrul Școlar de Educație Incluzivă, nr 1 Teodora Popescu Cea mai activă patrulă
Bistrița Colegiul Național „Andrei Mureșanu” Alincuța Preda Finalist – Cea mai activă patrulă
Botoșani Dorohoi Liceul „Regina Maria” Aurica Borsan Cea mai activă patrulă
Brăila Brăila Grădinița nr.7 „Lizuca” Carmen Sârbu Cea mai activă patrulă
Brăila Grădinița nr.6 Ligia Coteț Finalist – Cea mai activă patrulă
Brașov Brașov Colegiul „Nicolae Titulescu” Nicolae Spiridon Cea mai activă patrulă
Brașov Grădinița cu Program Prelungit nr 2 Claudia Mitiriță Finalist – Cea mai activă patrulă
Brașov Școala Gimnazială nr 6 ” Iacob Mureșianu” Rodica Solca Premiu Special
București Sector 1 Colegiul Tehnic de Arhitectură și Lucrări Publice „I. N. Socolescu” Ștefania Dobrin Cea mai activă patrulă
Sector 2 Școala Gimnazială nr 32 Mihaela Gherghina Cea mai activă patrulă
Sector 5 Școala Gimnazială „Ion Brătianu” Florina Ionescu Cea mai activă patrulă
Sector 6 Colegiul Tehnic „Carol I” Maria – Adriana Leșe Finalist – Cea mai activă patrulă
Sector 6 DGASPC Giulești – Centrul de zi Daniela Dida Alecu Finalist – Cea mai activă patrulă
Sector 4 Colegiul Național „Mihai Eminescu” Teodora Badea Finalist – Cea mai activă patrulă
Buzău Nehoiu Liceul Teoretic „Nicolae Iorga” Constanța Stoica Cea mai activă patrulă
Costești Școala Gimnazială Costești Florentina Stoica Finalist – Cea mai activă patrulă
Călărași Călărași Grădinița cu Program Prelungit „Rostogol” Viorica Dinu Cea mai activă patrulă
Oltenița Școala Gimnazială „Alexandru D Ghica” Remus Benea Finalist – Cea mai activă patrulă
Caraș Severin Caransebeș Liceul Pedagogic „C.D. Loga” Lucia Sferle Cea mai activă patrulă
Reșița Grădinița cu Program Prelungit „Palatul Fermecat” Adriana Manciu Finalist – Cea mai activă patrulă
Cluj Băișoara Școala Gimnazială Băișoara Lucreția Presecan Cea mai activă patrulă
Căpușu Mare Școala Gimnazială Căpușu Mare Akos Fejer Finalist – Cea mai activă patrulă
Constanța Constanța Colegiul Comercial „Carol I” Ioana Prahoveanu Cea mai activă patrulă
Constanța Grădinița cu Program Prelungit nr.33 Adriana Mereuță Finalist – Cea mai activă patrulă
Covasna Sfântu Gheorghe Grădinița cu Program Prelungit „Korosi Csoma Sandor” Emoke Retyi Cea mai activă patrulă
Târgu Secuiesc Grădinița cu Program Prelungit „Csipkerozika” Edit Gaspar Finalist – Cea mai activă patrulă
Sfantu Gheorghe Grădinița cu Program Prelungit „Gulliver” Eniko Imreh Finalist – Cea mai activă patrulă
Dâmbovița Târgoviște Grădinița cu Program Prelungit nr. 13 Simona Ciolac Cea mai activă patrulă
Dolj Melinești Liceul Tehnologic „Alexandru Macedonski” Valeria Ionescu Cea mai activă patrulă
Galați Galați Liceul Teoretic Mircea Eliade Niculina Coman Cea mai activă patrulă
Giurgiu Giurgiu Liceul Tehnologic Miron Nicolescu Petronela Stoian Cea mai activă patrulă
Giurgiu Grădinița cu Program Prelungit „Dumbrava Minunată” Ana-Maria Filip Finalist – Cea mai activă patrulă
Gorj Bustuchin Liceul Tehnologic Bustuchin Vasile Spiridon Cea mai activă patrulă
Motru Școala Gimnazială nr. 1 Felicia Bejenaru Finalist – Cea mai activă patrulă
Harghita Lunca de Sus Școala Primară nr. 3 – Păltiniș – Ciuc Laura Ferencz Cea mai activă patrulă
Gheorgheni Școala Gimnazială “Kos Karoly” Elisabeta Pop Finalist – Cea mai activă patrulă
Hunedoara Sarmizegetusa Școala Gimnazială Sarmizegetusa Argentina Tonca Cea mai activă patrulă
Hunedoara Școala Gimnazială nr. 2 Emilia Popoviciu Finalist – Cea mai activă patrulă
Ialomița Urziceni Școala Gimnazială „I. H. Radulescu” Ionuț-Paul Pravăț Cea mai activă patrulă
Iași Vlădeni Liceul Tehnologic Vlădeni Adina Mihaela Malanciuc Cea mai activă patrulă
Iași Colegiul Agricol și de Industrie Alimentară „Vasile Adamachi” Oana Comisu Finalist – Cea mai activă patrulă
Ilfov Buftea Grădinița „Rază de Soare” Viorica Dumitru Cea mai activă patrulă
Voluntari Școala Gimnazială nr. 1 Valentina Chelaru Finalist – Cea mai activă patrulă
Maramureș Sighetul Marmației Școala cu clasele I-VIII „George Coșbuc” Reghina Dragoș Cea mai activă patrulă
Seini Școala Gimnazială nr. 1 Ioana Kadar Finalist – Cea mai activă patrulă
Mehedinți Corlățel Școala Gimnazială Corlățel Narcisa Gantolea Cea mai activă patrulă
Cujmir Liceul Teoretic Cujmir Gabriela Cioarec Finalist – Cea mai activă patrulă
Mureș Târgu Mureș Școala Gimnazială „Mihai Viteazul” Carmen Matei Cea mai activă patrulă
Ibănești Școala Gimnazială Ibănești Pădure Mariana Petra Finalist – Cea mai activă patrulă
Neamț Roman Colegiul Tehnic „Petru Poni” Iulia Dumitriu Cea mai activă patrulă
Roman Colegiul Tehnic „Miron Costin” Gabriela Niță Finalist – Cea mai activă patrulă
Olt Gircov Școala Gimnazială Gircov Iulia Cherchesiu Cea mai activă patrulă
Slatina Școala Gimnazială „George Poboran” Gabriela Teșileanu Finalist – Cea mai activă patrulă
Prahova Ploiești Grădinița cu Program Prelungit nr.23 Cristina Voica Cea mai activă patrulă
Câmpina Școala Gimnazială Centrală Rodica Zăvoianu Finalist – Cea mai activă patrulă
Sălaj Dobrin Școala Gimnazială nr. 1 Delia Petran Cea mai activă patrulă
Șimleu Silvaniei Școala Gimnazială „Silvania” Simona Chimisliu Finalist – Cea mai activă patrulă
Satu-Mare Turulung Școala Gimnazială Turulung Andrea Gyakon Cea mai activă patrulă
Berveni Școala Gimnazială Berveni Erika Margit Schradi Finalist – Cea mai activă patrulă
Sibiu Șura Mică Școala Gimnazială Șura Mică Adela Dragomir Cea mai activă patrulă
Chirpar Școala Gimnazială Chirpar Marinela Pârvu Finalist – Cea mai activă patrulă
Mediaș Grădinița cu Program Prelungit „Rază de soare” Mariana Zaharia Finalist – Cea mai activă patrulă
Suceava Vatra Dornei Școala Gimnazială nr2 Ionela Todașca Cea mai activă patrulă
Ipotești Școala Gimnazială Ipotești Liviu Luchian Finalist – Cea mai activă patrulă
Teleorman Roșiorii de Vede Colegiul Tehnic „Anghel Saligny” Florentina Costache Cea mai activă patrulă
Calmațuiu de Sus Școala Gimnazială „Nicolae Bălcescu” Iustinica Dobrică Finalist – Cea mai activă patrulă
Timiș Timișoara Liceul Teoretic „Nikolas Lenau” Liana Budure Cea mai activă patrulă
Lugoj Liceul Tehnologic „Aurel Vlaicu” Sebastian Rotariu Finalist – Cea mai activă patrulă
Tulcea Topolog Liceul Tehnologic Topolog Georgeta Butoi Cea mai activă patrulă
Tulcea Școala Gimnazială Specială nr.14 Anca Gheorghe Finalist – Cea mai activă patrulă
Vâlcea Fărtățești Școala Gimnazială Rusănești Daniela Dinu Cea mai activă patrulă
Râmnicu Vâlcea Liceul Tehnologic „Căpitan Nicolae Pleșoianu” Felicia Hereșanu Finalist – Cea mai activă patrulă
Vaslui Huși Colegiul Agricol „Dimitrie Cantemir” Elena Anițoae Cea mai activă patrulă
Vrancea Focșani Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza” Ovidiu Opaiț Cea mai activă patrulă
Vidra Liceul „Simion Mehedinți” Liliana Bunea Finalist – Cea mai activă patrulă

Câștigători ediția 2012 – 2013

BuzăuBuzăuȘcoala gimnazială „Ion Creangă” BuzăuValerica HomocCea mai mare cantitate/agent-cel mai activ profesor

Judet Localitate Nume unitate de învățământ Profesor coordonator Premiu
Argeș Curtea de Argeș Școala „Basarab I” Anca Popescu Cel mai activ profesor
Câmpulung Școala gimnazială „Sfântul Iacob” Petruța Popescu Cea mai mare cantitate/agent
Bacău Bacău Colegiul Tehnic „Anghel Saligny” Iulia Leana Cel mai activ profesor
Buhuși Colegiul Tehnic „Ion Borcea” Camelia Tânculescu Cea mai mare cantitate/agent
Moinești Școala gimnazială „Ștefan Luchian Moinești – Grădinița cu program prelungit „Ion Creangă” Mariana Bibiri Finalist-cel mai activ profesor
Bistrița Bistrița Centrul Școlar pentru educație incluzivă nr.1 Bistrița Teodora Popescu Cea mai mare cantitate/agent
Lechința Liceul Tehnologic Lechința Rodica Barboș Finalist-cel mai activ profesor
Botoșani Dorohoi Liceul Regina Maria Dorohoi Botoșani Aurica Borșan Cea mai mare cantitate/agent
Santa-Mare Școala gimnazială nr.1 Santa Mare Luisa Luminița Ciubotariu Finalist-cel mai activ profesor
Botoșani Școala gimnazială nr.10 Botoșani Ada-Irina Archip Cel mai activ profesor
Brașov Brașov Grădinița pp nr.22 „Micul Prinț” Brașov Alina Țăran Cel mai activ profesor
Victoria Colegiul Tehnic „Dr. Alexandru Bărbat” Dorina Leluțiu Finalist-cel mai activ profesor
Codlea Colegiul Tehnic „Simion Mehedinți” Codlea Mariana Șerban Cea mai mare cantitate/agent
București sector 1 București sector 1 Colegiul Tehnic de Arhitectura și Lucrări Publice „I.N. Socolescu” Ștefania Dobrin Cea mai mare cantitate/agent-cel mai activ profesor
București sector 2 București sector 2 Liceul Tehnologic Special „Regina Elisabeta” Cătălin Nicolaidi Cel mai activ profesor
București sector 2 Școala nr. 307 Doina Petreanu Cea mai mare cantitate/agent
București sector 3 București sector 3 Liceul Tehnologic „Dragomir Hurmuzescu” Aura Dinu Cea mai mare cantitate/agent
București sector 4 București sector 4 Școala gimnazială nr. 133 Ramona Dima Cea mai mare cantitate/agent-cel mai activ profesor
București sector 5 București sector 5 Liceul Tehnologic „Dimitrie Gusti” Alina Beleagă Finalist-cel mai activ profesor
București sector 5 Școala gimnazială „Grigore Tocilescu” Beatrice-Adelaida Batista Cea mai mare cantitate/agent-cel mai activ profesor
București sector 6 București sector 6 Colegiul Tehnic „Gh. Asachi” Cristian Pârvucică Cea mai mare cantitate/agent
București sector 6 Colegiul Național „Elena Cuza” Lavinia Cristina Văcaru Cel mai activ profesor
Călărași Radovanu Școala „D.I. Ghica” Radovanu Adina Roșcovaru Cea mai mare cantitate/agent
Roseți Școala gimnazială „Iancu Rosetti” Roseți Mioara Ștefan Cel mai activ profesor
Caraș-Severin Caransebeș Liceul pedagogic „C.D.Loga” Caransebeș Lucia Sferle Cea mai mare cantitate/agent-cel mai activ profesor
Constanța Constanța Grădinița cu program prelungit nr. 33 Constanța Adriana Mereuță Cel mai activ profesor
Mangalia Școala gimnazială nr.3 Mangalia Adriana Mitrea Cea mai mare cantitate/agent
Cernavodă Liceul Teoretic „Anghel Saligny” Giovana Dincă Finalist-cel mai activ profesor
Dâmbovița Târgoviște Grădinița p.p nr.3 Târgoviște Mariana Andreescu Cel mai activ profesor
Cândești Vale Eco Școala „Matei Gr.Vlădeanu Luminița Mihaela Catrina Cea mai mare cantitate/agent
Dolj Băilești Școala gimnazială „Amza Pellea” Băilești Florin – Eugen Valu Cel mai activ profesor
Craiova Școala gimnazială „Ion Țuculescu Nicoleta Sima Cea mai mare cantitate/agent
Fărcaș Școala gimnazială Fărcaș Anca Onesemniuc Finalist-cel mai activ profesor
Giurgiu Giurgiu Liceul Tehnologic „Miron Nicolescu” Petronela Stoian Cel mai activ profesor
Giurgiu Școala cu clasele I-VIII ,,Acad. Marin Voiculescu”, Giurgiu Adriana Elena Zaharia Cea mai mare cantitate/agent
Gorj Polovragi Școala generală Polovragi Nicolae Zăvoianu Cel mai activ profesor
Rovinari Școala generală nr. 3 Rovinari Ana Nicoleta Vladu Cea mai mare cantitate/agent
Harghita Ditrău Școala generală, Siklodi Lorinc” Edit Kollo Cea mai mare cantitate/agent
Voșlăbeni Școala gimnazială „Teodor Chindea” Crina Bucur Cel mai activ profesor
Hunedoara Deva Grădinița cu program prelungit nr. 7 Deva Viorela Sandu Cel mai activ profesor
Sarmizegetusa Școala gimnazială nr.1 Argentina Loredana Țoncă Cea mai mare cantitate/agent
Iasi Mogoșești-Iași Grup școlar „Dumitru Popa” Maria Herețiu Cea mai mare cantitate/agent
Iași Școala gimnazială specială „Constantin Păunescu” Silvia Gramaticu Finalist-cel mai activ profesor
Iași Școala „Ionel Teodoreanu” Iași Rodica Cojocaru Cel mai activ profesor
Voinești Școala Gimnazială ,,Ioanid Romanescu” Voinești Izabela Lungu Finalist-cel mai activ profesor
Maramureș Săpânța Școala gimnazială Săpânța Teodora Zetea Finalist-cel mai activ profesor
Baia Mare Colegiul ,,D.Nenițescu” Nicoleta Chendea Cea mai mare cantitate/agent
Băiuț Școala gimnazială”Regina Elisabeta”, Băiuț Ana-Maria Petrușka Finalist-cel mai activ profesor
Sighetu-Marmației Școala gimnazială „George Coșbuc” Reghina Dragoș Cel mai activ profesor
Mehedinți Corlățel Școala gimnazială Corlățel Narcisa Mirabela Gantolea Cea mai mare cantitate/agent
Izvoru-Bârzii Școala gimnazială „Dumitru Crașoveanu” Izvoru-Bârzii, Mehedinți Mariana-Mirela Iordaiche Cel mai activ profesor
Olt Izbiceni Școala gimnazială Izbiceni Florica Felicia Sprîncenatu Premiile naționale cea mai mare cantitate DEEE colectată la nivel național de către o unitate de învățământ;cea mai mare cantitate DEEE colectată /elev înscris în program. Local: cea mai mare cantitate/agent.
Slatina Colegiul Economic „Petre S. Aurelian” Georgeta Ifrim Cel mai activ profesor
Caracal Școala gimnazială „Gh. Magheru”Caracal Cristina Nicolăiță Finalist-cel mai activ profesor
Prahova Plopeni Colegiul Tehnic „Gheorghe Lazăr” Constanța Lambă Cea mai mare cantitate/agent
Sălaj Zalău Liceul Tehnologic ,,Voievodul Gelu” Rodica Vaida Cea mai mare cantitate/agent
Sibiu Șura Mică Școala gimnazială Șura Mică Adela Cindrea Cea mai mare cantitate/agent-cel mai activ profesor
Suceava Suceava Colegiul Tehnic ,,Petru Mușat” Mihaela Dorina Neacșu Cel mai activ profesor
Pătrăuți Școala gimnazială Pătrăuți Cristina Bădăluță Finalist-cel mai activ profesor
Vatra Dornei Școala gimnazială nr.2 Ionela Loredana Todașcă Cea mai mare cantitate/agent
Ipotești Școala gimnazială Ipotești Liviu Luchian Finalist-cel mai activ profesor
Teleorman Măldăeni Scoala gimnazială nr.1 Măldăeni Rădița Bucică Cel mai activ profesor
Roșiorii de Vede Școala gimnazială ,,Mihai Eminescu” Cristiana Burlacu Cea mai mare cantitate/agent
Timiș Iohanisfeld Școala gimnazială Iohanisfeld, Structura Otelec Maria Bolboș Finalist-cel mai activ profesor
Timișoara Liceul Teoretic ,,Nikolaus Lenau” Liana Budure Cea mai mare cantitate/agent-cel mai activ profesor
Tulcea Nufăru Școala gimnazială ” Vasile Alecsandri „ Camelia -Mărioara Staicu Cel mai activ profesor
Topolog Liceul Tehnologic Topolog Vasilica Stanciu Cea mai mare cantitate/agent
Vâlcea Rm. Vâlcea Școala gimnazială nr. 4- Rm. Vălcea Mădălina Mihai Cel mai activ profesor
Horezu Liceul „Constantin Brâncoveanu” Maria Miroiu Cea mai mare cantitate/agent
Vrancea Vidra Liceul ,,Simion Mehedinți” Liliana Georgeta Bunea Cel mai activ profesor
Tulnici Școala gimnazială „Ion Diaconu” Mihaela Ticoi Cea mai mare cantitate/agent
Focșani Colegiul Național ,,Alexandru Ioan Cuza” Ionuț Țandără Național: cea mai bună propunere de mascotă

Câștigători ediția 2011 – 2012

Judet Localitate Nume unitate de învățământ Profesor coordonator Premiu
Bistrița-Năsăud Bistrița Centrul școlar pentru educație incluzivă nr.1 Teodora Popescu Cel mai activ profesor coordonator (premiu național și local)
Bistrița Liceul cu program sportiv Octavian Guiu Cea mai mare cantitate colectată/agent
Bistrița Școala generală nr. 1 Maria Nigel Cea mai proactivă echipă
Bistrița Centrul școlar pentru educație incluzivă nr.1 Teodora Popescu Cel mai bun poster
Călărași Călărași Liceul ,,Mihai Eminescu” Nicoleta Belu Cea mai mare cantitate colectată/agent
Mânăstirea Școala de arte și meserii „Matei Basarab” Ioana Mladin Cel mai activ profesor coordonator
Mânăstirea Școala de arte și meserii „Matei Basarab” Ioana Mladin Cea mai proactivă echipă
Hunedoara Hunedoara Colegiul economic „Emanoil Gojdu” Nadia Merce Cea mai mare cantitate colectată/agent
Deva Grădinița cu program prelungit nr. 7 Viorela Sandu Cel mai activ profesor coordonator
Deva Grădinița cu program prelungit nr. 7 Viorela Sandu Cea mai proactivă echipă
Prahova Ploiești Școala cu clasele I-VIII „George Emil Palade” Mihaela Tudor Cea mai mare cantitate colectată/agent – premiul special al juriului pentru cea mai mare cantitate colectată la nivel național
Ploiești Grup Școlar Agromontan „Romeo Constantinescu” Iustina Ionela Necula Cel mai activ profesor coordonator
Ploiești Grup Școlar Agromontan „Romeo Constantinescu” Iustina Ionela Necula Cea mai proactivă echipă
Teleorman Măldăeni Școala generală nr. 1 Măldăeni Rădița Bucică Cea mai mare cantitate colectată/agent
Alexandria Școala generală nr. 6 Amalia Rotaru Cel mai activ profesor coordonator
Alexandria Școala generală nr. 6 Amalia Rotaru Cea mai proactivă echipă
Alexandria Școala cu clasele I-VIII „Mihai Eminescu” Cristiana Burlacu Premiul special al juriului pentru cea mai mare cantitate colectată din județ
Timis Timișoara Centrul școlar pentru educație incluzivă „Constantin Păunescu” Diana Patricia Hoduț Cea mai mare cantitate colectată/agent
Timișoara Grădinița cu program prelungit nr. 24 Maria Cristina Apostol Cel mai activ profesor coordonator
Timișoara Grădinița cu program prelungit nr. 24 Maria Cristina Apostol Cea mai proactivă echipă
Timișoara Grădinița cu program prelungit nr. 24 Florentina Țuțuian Epure Premiul special al juriului pentru cea mai mare cantitate colectată din județ
Tulcea Tulcea Școala generală „Constantin Gavenea” Elena Gabriela Enciu Cea mai mare cantitate colectată/agent
Turcoaia Școala generală cu clasele I-VIII Turcoaia Marin Constantin Cleșiu Cel mai activ profesor coordonator
Turcoaia Școala generală cu clasele I-VIII Turcoaia Marin Constantin Cleșiu Cea mai proactivă echipă